Лиц. МБАЖТКУ серия АБ №2207915.   Тел.:     

Публикации:

АСК "Дом Деревянный"
- это качественные деревянные дома, сауны, бани, беседки, дачи, коттеджи, лестницы из "дикого" необработанного бревна, оцилиндрованного бревна и бруса.

Каркас - конструктивна основа вашого будинку


Основу каркасного будинку складає власне каркас, обшитий з двох сторін листовим або погонажних матеріалами. Каркас тримає на собі все, що вище фундаменту, його несуча здатність розраховується з урахуванням статичних та динамічних навантажень, що виникають всередині і зовні будівлі. Міцність і довговічність каркаса забезпечується міцністю і довговічністю матеріалів, з яких він виконаний, конструктивної схемою - тобто тим, як його елементи скомпоновані між собою, і тим, наскільки надійно вони захищені від впливу несприятливих факторів. На міцність каркасу впливає також спосіб з'єднання його елементів між собою.

Конструктивна схема каркаса варіюється в залежності від конкретної технології. У загальному вигляді вона являє собою жорстку стільникову структуру, що складається з вертикальних стійок, горизонтальних лежней і раскосов, що збільшують жорсткість конструкції. У сучасному малоповерхове будівництві застосовуються два основних типи каркасів: дерев'яні та металеві. У кожного типу є свої плюси і мінуси.

Дерево не випадково вже багато століть є одним з найпопулярніших будівельних матеріалів. Його головні переваги - доступність, простота обробки, досить висока міцність, низька теплопровідність, мала вага. Основні недоліки дерева також давно і добре відомі. Воно паливо і руйнується під впливом біологічних і атмосферних факторів. Однак сучасні засоби захисту дозволяють звести ці недоліки до мінімуму. На відміну від зовнішніх дерев'яних конструкцій, постійно піддаються впливу несприятливих факторів, каркасна конструкція захована всередині стіни і захищена від попадання вологи зсередини і зовні гідро-і пароізоляційні бар'єрами. Тим не менш обробка дерев'яних елементів складами, підвищують їх вогнестійкість, (антипіренів) і антисептування деревини є необхідною умовою довговічності дерев'яної каркасної конструкції. Додатковим захистом дерев'яного каркасу від вогню є внутрішня обшивка стін гіпсокартонними плитами, так як вогнестійкість гипсокартона в два рази вище, ніж хвойних пиломатеріалів.

Каркас будинку, як правило, не видно, тому для його виготовлення можна вибирати найбільш економічні обрізна пиломатеріали - брус, обрізну дошку. Для каркаса стандартного двоповерхового будинку або одноповерхового з мансардою зручно використовувати пиломатеріали довжиною 6 метрів. Сечение бруса вибирається у відповідності з проектом, в залежності від навантаження на кожен конкретний елемент. Ширина прорізів між несучими опорами каркасу, зробленого з обрізна пиломатеріалів, становить 3-4 метри. Для збільшення ширини прогонів може застосовуватися клеєний брус. Вертикальні стійки каркаса не повинні мати прогинів - це може призвести до ослаблення з'єднань і зниження жорсткості конструкції. Для цього необхідно забезпечити відсутність прогинів при зберіганні та обробці бруса в горизонтальному стані.

Дерево, що при усушку втрачає від 5% до 7% своїх розмірів по ширині і товщині і всього до 1% по довжині. Так як основну несучу функцію в каркасних будинках виконують вертикальні стійки, каркасні конструкції практично не схильні до усадці і можуть зводити в будь-який час року. З цієї ж причини оздоблення будинку можна виконувати майже відразу ж після того, як зібраний каркас (близько тижня йому все-таки потрібно дати відстоятися). Це не значить, що для каркаса можна брати пиломатеріали будь-якої якості. Вони повинні мати нормальну вологість (10-15%), щоб в подальшому каркас НЕ повелося, не розвинувся процес гниття. Виготовлення каркасу із клеєної деревини збільшує його міцність і стабільність, стійкість до гниття, але призводить до серйозного подорожчання конструкції. Якщо частина фасаду будинку має модне нині суцільне засклення або якщо каркасні конструкції є архітектурним елементом фасаду, як це робилося в традиційних західноєвропейських фахверках, то видиму частину каркасу можна виконати з клеєного або профільованого бруса, оціліндрованного колоди та інших матеріалів з поліпшеною естетикою. Однак за будь-які пошуки доведеться платити набагато дорожче, ніж за стандартний набір.

Міцність і жорсткість каркасній конструкції залежать не тільки від міцності матеріалу, але і від якості сполук. Якщо вони з часом розбовтається, будинок почне «співати», поскрипує, «зітхає». Кажуть, американцям це навіть подобається - такий собі будинок з привидами. Тому, хто не хоче, щоб у його домі оселилися привиди, важливо звернути увагу на якість зборки і вибрати технологію з'єднання, що забезпечує більш високу стабільність конструкції.

Існує думка, що побудовані в Середні століття в Західній Європі фахверковие будинку благополучно дожили до наших днів багато в чому завдяки тому, що кріплення каркаса виконувалось середньовічними теслям на потайний шип, «косою зуб» з Нагель або на шип «Ласточкін хвіст», без застосування металевих з'єднувальних елементів. І хоча головною причиною обмеженого застосування цвяхів в середньовічному будівництві, швидше за все, була дуже висока вартість, необхідно визнати, що поєднання «дерево-дерево» більш довговічні, ніж «дерево-метал». У наш час, навпаки, застосування цвяхів або шурупів (у тому числі саморізів) - найбільш простий і економічний варіант з'єднання. Хоча, як і раніше, не самий надійний. Щоб уникнути корозії, застосовують оцинковані цвяхи і шурупи. (Для більш надійного захисту буде незайвим попередньо зануритися їх у захисний склад, наприклад в оліфу.) Однією з можливих альтернатив цвяхами та шурупами є шпоночная з'єднання на «Ласточкін хвіст». Цей тип з'єднань дерев'яних елементів здавна вважається одним з самих надійних та стабільних. Його характеристики практично не змінюються під впливом статичних і динамічних навантажень. Для виконання з'єднання в торцях елементів каркасу спеціальної фрезою робляться пази під шпонку у формі подвійного «Ласточкиного хвоста». Шпонка забивається в паз молотком і, подібно Струбцина, міцно стягує між собою конструкцію. Так як дане з'єднання потребує високої точності і застосування спеціальних фрез та шпонок, воно завжди вважалося більш трудомістким і дорогим. Сьогодні існує сучасне обладнання вітчизняних та закордонних виробників, що дозволяє виконувати з'єднання на подвійний «Ласточкін хвіст» швидко, точно і надійно. Існують і інші види сполук, які відрізняються технологічністю і стабільністю, а отже, поліпшують якість і збільшують швидкість складання каркасу. Наприклад, за допомогою спеціальних металевих шипована пластин.

Бригада з 3-4 чоловік може зібрати металевий карскас будинку площею 150-200 м кв. за 2-3 тижні

Металевий каркас робиться на основі легких сталевих тонкостінних конструкцій (ЛСТК). В якості напівфабрикату для стінового каркаса - вертикальних стійок і горизонтальних лежней - застосовуються сталеві оцинковані перфоровані профілі різної конфігурації товщиною 0,7-2 мм. Профілі з'єднуються за допомогою гвинтів-саморізів або заклепок, без застосування зварювальних робіт. В іншому начинка «листкового пирога» будинку на металевому каркасі практично така ж, як і у будинків з дерев'яними каркасами, і зовні вони нічим не відрізняються.

Будинки на металевих каркасах популярні в США, Австралії, Швеції, Канаді та деяких інших країнах. В даний час ряд російських компаній разом з провідними науково-дослідними та конструкторськими інститутами будівельного профілю розробили власні системи будівництва металлокаркасних будинків малої поверховості. В їх основі - західні технології, адаптовані до російських умов.

Металеві конструкції, на відміну від дерев'яних, стабільні у своїх розмірах, не схильні до усадці. Тому відразу можна замовляти вікна та двері, виконувати опоряджувальні роботи. Зростає швидкість будівництва всього будинку. Міцність сталевих конструкцій дозволяє робити більш широкі пройоми між несучими елементами, використовувати будь-які покрівельні та облицювальні матеріали. Завдяки оцинковки термін служби сталевих тонкостінних конструкцій становить не менше 80-100 років.

Наскрізні канавки, в шаховому порядку прорізані в термопрофілях з мінімальним поперечним перерізом, збільшують шлях проходження теплового потоку.

У той же час метал відрізняється високою теплопровідністю, тому для того, щоб будинок зі сталевим каркасом НЕ промерзає зимою і не перетворювався на розпечену конструкцію влітку, необхідно особливу увагу приділяти теплоізоляції самого каркаса, не допускати переривання теплового контуру будівлі, освіти «містків холоду». Будь-який елемент, що виходить за межі теплового контура - будь то балкон, відкрита тераса або еркери, - вимагає додаткового якісного утеплення, що здорожує будівництво. У той же час при дотриманні технології проектування і складання дані будинку відповідають діючим теплотехнічним нормам. З-за невеликої товщини профілів застосування даної технології обмежується малоповерхових будівництвом. Зроблені розрахунки показали, що вона може використовуватися для зведення будівель висотою не більше двох поверхів плюс мансарда.

В порівнянні з дерев'яним каркасом, сталевий має набагато більш високою вогнестійкістю, так як сталь не підтримує горіння. Однак з урахуванням тонкостінного системи необхідно вживати заходів для захисту каркаса від прямого впливу вогню. В якості перешкоди використовується обшивка каркаса з внутрішньої сторони одним або декількома шарами гіпсокартону, який здатний затримати розповсюдження вогню на 40-60 хвилин. В залежності від вимог до вогнестійкості будівлі кількість аркушів гипсокартона можна збільшити.

Елементи металевого каркаса виготовляються в заводських умовах під конкретний проект, поставляються на будмайданчик і збираються згідно монтажним кресленням. Дерев'яні конструкції в цьому сенсі більш пристосовані до підгонка на місці. У той же час виробництво конструкцій в заводських умовах полегшує і прискорює сборку. Не потрібно жодних доробок. Каркас для будинку площею 150-200 м2 збирається за два тижні.


дома из дерева

дома из бруса

дома из сруба

Яндекс цитирования

Редизайн:
www.orion-studio.com.ua