Лиц. МБАЖТКУ серия АБ №2207915.   Тел.:     

Публикации:

АСК "Дом Деревянный"
- это качественные деревянные дома, сауны, бани, беседки, дачи, коттеджи, лестницы из "дикого" необработанного бревна, оцилиндрованного бревна и бруса.

Захист дерев'яних конструкцій від гниття


Захист дерев'яних конструкцій від гниття Дерев'яні конструкції під впливом температури, вологості та інших факторів схильні до загнивання. Їх можуть руйнувати так звані будинкові грибки, які з'являються, як правило, в сирих, непроветріваемих місцях. Небезпечним шкідником дерев'яних конструкцій є жук-древоед, або точільщік. Він заводиться в сухій деревині і вражає стіни, балки, дошки, підлоги, меблі тощо

Для захисту дерев'яних конструкцій від гниття і руйнування їх піддають профілактичної обробці отруйними речовинами - так званими антисептиками - або випалюванням на вогні до невеликого обугліванія.

Перед використанням антисептика потрібно ознайомитися з його властивостями. Він не повинен мати неприємного запаху, руйнувати деревину, важко її обробку, викликати іржавіння металу. При зверненні з антисептиками слід дотримуватися обережності - працювати у щільно застібаються одязі, прогумованим фартух, гумових рукавичках, захисних окулярах і респіраторі або марлевою пов'язці з прошарком зволоженій вати. Після роботи необхідно повністю вимиться теплою водою з милом.

До водорозчинні антисептика відносяться: фтористий натрій, кремнефторістий натрій, кремнефторістий амоній, мідний купорос, фтористий цинк, фтористий магній та ін Приведемо характеристики деяких з цих речовин.

Фтористий натрій - білий порошок, запаху не має, деревину не фарбує, міцність її не знижує, але викликає корозію металу. Розчиняється у воді при температурі від 20 до 80 градусів. Застосовується в розчині 3-4%-ної концентрації.

Кремнефторістий натрій - білий або світло-сірий з жовтуватим відтінком порошок. Температура розчинення та ж. Слід застосовувати з кальцинованої содою або рідким склом.

Кремнефторістий амоній - порошок білого кольору, без запаху, деревину не фарбує, міцність її не знижує, додає вогнестійкість. Розчиняється у воді при температурі 25-75 градусів. Застосовується в розчині 8%-ної концентрації. Цей антисептик легко вимивається водою.

Мідний купорос, фтористий натрій (цинк, магній) теж розчиняють у воді. На сто її частин беруть три частини розчину будь-якого з цих препаратів. Отримані таким чином антисептики наносять пензлем або розпилювачем на деталі будинку, а також плити з стружки, тирси, очерету. Витрата розчину - один літр на квадратний метр оброблюваної поверхні. Антисептики наносять три рази з проміжками в два - три години. При цьому дерево насичують на глибину 1-2 мм.

Якщо дерев'яні конструкції піддаються частому або постійного впливу вологи - це різні стовпи, стільці фундаментів, перші вінці зрубів, що встановлюються на підкладках і т.п., - їх насичують масляними антисептиками. До таких належать кам'яновугільна смола, кам'яновугільна, або крізолітовое, олія, сланцевій масло, а також солярка або відпрацьоване масло з двигунів внутрішнього згорання. Масляний антисептик наливають у ванну, нагрівають до температури 70-80 градусів, опускають в нього дерев'яну конструкцію і витримують п'ятнадцять - двадцять хвилин.

Можна застосувати і більш простий спосіб: частина дерев'яної конструкції, що буде перебувати в землі або стикатися з нею, обпалюють на повільному вогні до обугліванія. Обуглівшійся шар деревини охороняє внутрішню частину її від гниття. Але його треба добре покрити смолою або обернути толем, рубероїдом або поліетиленовою плівкою в три - чотири шару.

Дає непоганий ефект просочення деревини 20%-вим розчином мідного купоросу. Дерев'яні конструкції опускають в нього на дві доби, потім здійме, ставлять вертикально, обробленої частиною вгору, і сушать не менше місяця.

Для запобігання пошкодження дерев'яних конструкцій різними комахами застосовують хлорофос. Його змішують з водою в будь-яких співвідношеннях. Проти жуків-древоедов або древоточцев застосовують розчин хлорофоса 10%-ної концентрації. Ефективний і хлородан. Він випускається у вигляді дуста і 65%-ного концентрату з маслом, який розбавляють водою. Обидва антисептика використовують для знищення личинок і жуків, причому тільки в теплу погоду. Ними насичують поверхні дерев'яних конструкцій за допомогою розпилювача або пензля. Пропитка повторюють три-чотири рази з проміжками в два тижні. Якщо в деревині є ходи, проробіть комахами, то їх прочищає дротом і потім туди всприсківают антисептик.

Для знищення домового грибка заражені ділянки дерев'яних конструкцій ретельно соскаблівают або зрубується. При цьому соскобленную чи зрубана заражену деревину слід спалити, а інструмент після роботи - продезінфіковані. Решту непораженнимі частини дерев'яних конструкцій добре просушують і насичують масляним антисептиком або концентрованим розчином мідного купоросу.


дома из дерева

дома из бруса

дома из сруба

Яндекс цитирования

Редизайн:
www.orion-studio.com.ua