Лиц. МБАЖТКУ серия АБ №2207915.   Тел.:     

Публикации:

АСК "Дом Деревянный"
- это качественные деревянные дома, сауны, бани, беседки, дачи, коттеджи, лестницы из "дикого" необработанного бревна, оцилиндрованного бревна и бруса.

5.4.1 Двохскатні дахи


В якості прикладу розглянемо розмітку крокв простий двускатного даху з ухилом 8:12 на будинку шириною 8,1 м від обвязки до обвязки. Товщина стіни цього гіпотетичного будинку дорівнює 150 мм.

Щоб розбити несучу конструкцію двускатной даху, в першу чергу потрібно розбити верхні (вертикальні або конькових запив) в місцях стику крокв з Коньковим брус, розбити нижні (горизонтальні або посадочні) запив і визначити довжину крокв.

Крім того (одночасно з розміткою і випіліваніем посадкових запив) треба сформувати виступаючі кінці крокв у відповідності з архітектурою будови. Після розмітки крокв потрібно підготувати конькових брус і розбити положення крокв на ньому.

Зовсім просто розбити запив можна за допомогою шаблона, який не важко змайструвати самому. Для цього знадобиться полоска фанери шириною 450 ... 500 мм з прямим кутом. Щоб підготувати шаблон для крокв даху з ухилом 8:12, від вершини прямого кута потрібно відкласти 200 мм - в одну і 300 мм - в інший бік. Позначки з'єднують олівцем, а на відстані 50 мм проводять другу паралельну перший лінію. Отпілівают фанеру по ній. Потім до обом сторонам фанери вздовж першої лінії кріплять упорні планки перетином 25х50 мм.

Використовують пристосування так. Наполегливу планку шаблона притискають до ребра дошки і проводять лінії: уздовж короткого катетів - для конькових запіла, а вздовж довгої - для посадкового.

Якщо для крокв використовують широкі дошки, катетів шаблону можна пропорційно збільшити без зміни ухилу. Наприклад, помножити 200 і 300 мм на "1,5" і отримати трикутник з катетів 300 і 450 мм для дошки перерізом 50х250 мм.

У шаблону кілька переваг. По-перше, розмітка з ним набагато наочніше, ніж з будь-яким спеціальним інструментом. По-друге, шаблон можна використати в якості направляючої для "ціркуляркі". Нарешті, вираз дуже зручний для робіт, пов'язаних з каркасом фронтону та їх обшивкою, обробкою свесов - іншими словами, при будь-яких операціях, коли потрібно відстежувати ухил даху.


дома из дерева

дома из бруса

дома из сруба

Яндекс цитирования

Редизайн:
www.orion-studio.com.ua