Лиц. МБАЖТКУ серия АБ №2207915.   Тел.:     

Публикации:

АСК "Дом Деревянный"
- это качественные деревянные дома, сауны, бани, беседки, дачи, коттеджи, лестницы из "дикого" необработанного бревна, оцилиндрованного бревна и бруса.

5.4.2. Вальмові дахи каркасного будинку


Розмітка вальмових дахів

Монтаж несучої конструкції вальмовой даху починають після установки центрального двускатного ділянки даху, який формується звичайними наслали стропіламі і Коньковим брус. На заданому відстані від торця будинку до останнього прістиковивают центральне вальмовое крокв, інший кінець якого з'єднують з брус верхній обвязки на торцевої стіни.

Аеродинамічні властивості дахів мають велике значення в районах з підвищеною ураганною активністю

Аеродинамічні властивості дахів мають велике значення в районах з підвищеною ураганною активністю.

Для розмітки центрального вальмового крокви спочатку знаходять середину торцевої стіни. Потім на верхню обв'язку встановлюють заготовку крокви з посадочним запив, пріслоняют її до ще не отпіленному по довжині Коньковим брусу та окреслюють вертикальний запив. Після цього конькових брус отпілівают, а до його торця прістиковивают центральне вальмовое крокв.

Однак, щоб сформувати контури вальмовой даху, потрібно розмістити і встановити ще два так званих кутових вальмових (далі - кутових) крокви або, попросту кажучи, розділити квадрати по діагоналі. Прогін кутового крокви (його горизонтальна проекція) длиннее прогону звичайного крокви, який формує двускатний ділянку даху. Якщо кут між звичайним і вальмовим стропіламі дорівнює 45 градусів, то згідно з правилами тригонометрії довжина гіпотенузи равнобедренного прямокутного трикутника з катетів по 300 мм буде дорівнює 424 мм. Або гіпотенуза длиннее катетів в 424:300 = 1,414 рази.

Відносне число 1,414 корисно для вальмових дахів з двох міркувань. По-перше, прогін кутового крокви можна розрахувати простим множенням прогону звичайного крокви на "1,414". А маючи довжину прогону кутового крокви, неважко обчислити і його вимірювати довжину, вирішивши задачу, подібну до тієї, з якою ми вже стикалися при розбивці двухскатного ділянки даху.

Є й друга міркування. Очевидно, що підйом кутового крокви вальмовой даху (висота вимірювального трикутника) визначається висотою вже встановленого конькових бруса. Прогін ж кутового крокви, як ми вже відзначили, у 1,414 рази довше прогону звичайного крокви. А це означає, що і ухил тут інший. Причому ми точно знаємо його. При підйомі на 200 мм на кожні 300 мм прогону звичайного крокви, при тому ж підйомі прогін кутового крокви буде дорівнює 300х1, 414 = 424 мм. Тобто ухил вальми на вальмовой даху з ухилом 8:12 буде визначатися співвідношенням 8:16,97. Причому зауважимо, що на симетричної вальмовой даху, де кутове крокв встановлено під кутом 45 градусів до звичайним стропілам, це правило працює незалежно від ухилу двускатного ділянки даху. Наприклад, при ухил 4:12 ухил кутового крокви буде дорівнює 4:16,97, а на даху з ухилом 7:12 - 7:16,97 і т.д. А тепер повернемося до нашого гіпотетичного дому шириною 8,1 м. Припустимо, що центральні вальмовие крокви вже стоять і розглянемо послідовність розмітки та встановлення кутових крокв.


дома из дерева

дома из бруса

дома из сруба

Яндекс цитирования

Редизайн:
www.orion-studio.com.ua