Лиц. МБАЖТКУ серия АБ №2207915.   Тел.:     

Публикации:

АСК "Дом Деревянный"
- это качественные деревянные дома, сауны, бани, беседки, дачи, коттеджи, лестницы из "дикого" необработанного бревна, оцилиндрованного бревна и бруса.

Полезнее знать несколько мудрых правил, которые всегда могли бы служить тебе, чем выучиться многим вещам, для тебя бесполезным. Сенека Младший

5.4.2. Вальмові дахи каркасного будинку


Розмітка вальмових дахів

Монтаж несучої конструкції вальмовой даху починають після установки центрального двускатного ділянки даху, який формується звичайними наслали стропіламі і Коньковим брус. На заданому відстані від торця будинку до останнього прістиковивают центральне вальмовое крокв, інший кінець якого з'єднують з брус верхній обвязки на торцевої стіни.

Аеродинамічні властивості дахів мають велике значення в районах з підвищеною ураганною активністю

Аеродинамічні властивості дахів мають велике значення в районах з підвищеною ураганною активністю.

Для розмітки центрального вальмового крокви спочатку знаходять середину торцевої стіни. Потім на верхню обв'язку встановлюють заготовку крокви з посадочним запив, пріслоняют її до ще не отпіленному по довжині Коньковим брусу та окреслюють вертикальний запив. Після цього конькових брус отпілівают, а до його торця прістиковивают центральне вальмовое крокв.

Однак, щоб сформувати контури вальмовой даху, потрібно розмістити і встановити ще два так званих кутових вальмових (далі - кутових) крокви або, попросту кажучи, розділити квадрати по діагоналі. Прогін кутового крокви (його горизонтальна проекція) длиннее прогону звичайного крокви, який формує двускатний ділянку даху. Якщо кут між звичайним і вальмовим стропіламі дорівнює 45 градусів, то згідно з правилами тригонометрії довжина гіпотенузи равнобедренного прямокутного трикутника з катетів по 300 мм буде дорівнює 424 мм. Або гіпотенуза длиннее катетів в 424:300 = 1,414 рази.

Відносне число 1,414 корисно для вальмових дахів з двох міркувань. По-перше, прогін кутового крокви можна розрахувати простим множенням прогону звичайного крокви на "1,414". А маючи довжину прогону кутового крокви, неважко обчислити і його вимірювати довжину, вирішивши задачу, подібну до тієї, з якою ми вже стикалися при розбивці двухскатного ділянки даху.

Є й друга міркування. Очевидно, що підйом кутового крокви вальмовой даху (висота вимірювального трикутника) визначається висотою вже встановленого конькових бруса. Прогін ж кутового крокви, як ми вже відзначили, у 1,414 рази довше прогону звичайного крокви. А це означає, що і ухил тут інший. Причому ми точно знаємо його. При підйомі на 200 мм на кожні 300 мм прогону звичайного крокви, при тому ж підйомі прогін кутового крокви буде дорівнює 300х1, 414 = 424 мм. Тобто ухил вальми на вальмовой даху з ухилом 8:12 буде визначатися співвідношенням 8:16,97. Причому зауважимо, що на симетричної вальмовой даху, де кутове крокв встановлено під кутом 45 градусів до звичайним стропілам, це правило працює незалежно від ухилу двускатного ділянки даху. Наприклад, при ухил 4:12 ухил кутового крокви буде дорівнює 4:16,97, а на даху з ухилом 7:12 - 7:16,97 і т.д. А тепер повернемося до нашого гіпотетичного дому шириною 8,1 м. Припустимо, що центральні вальмовие крокви вже стоять і розглянемо послідовність розмітки та встановлення кутових крокв.


дома из дерева

дома из бруса

дома из сруба

Яндекс цитирования

Редизайн:
www.orion-studio.com.ua