Лиц. МБАЖТКУ серия АБ №2207915.   Тел.:     

Публикации:

АСК "Дом Деревянный"
- это качественные деревянные дома, сауны, бани, беседки, дачи, коттеджи, лестницы из "дикого" необработанного бревна, оцилиндрованного бревна и бруса.

Полезнее знать несколько мудрых правил, которые всегда могли бы служить тебе, чем выучиться многим вещам, для тебя бесполезным. Сенека Младший

5.4.2.5 Розмітка та встановлення коротких крокв вальми


Розбити короткі крокви вальми на обвязки стіни - не проблема. Їх можна просто "прив'язати" до стійок. Верх розбити важче, оскільки це треба зробити на кутовому стропіле, встановленому під кутом 45? до звичайним і має свій ухил (у нашому прикладі 8:16,97).

Найпростіший спосіб розмітки - розтягнути стрічку рулетки і розбити кутове крокв з потрібним кроком (наприклад, 400 мм). Однак треба мати на увазі, що крокви може бути не дуже прямим, так і заміри робити незручно. Тому цей спосіб може бути неточний.

Є більш надійний спосіб розрахунку довжини короткого крокви. Цю операцію починають з вимірювання відстані від кутового крокви до місця встановлення першого (самого довгого) короткого крокви на обвязки. У нашому випадку воно знаходиться на відстані 3542 мм від кутового крокви. Одночасно це і довжина прогону короткого крокви. Довжину ж його можна визначити, зробивши тригонометричних розрахунок.

Розмітку вздовж кутового крокви можна й не робити. Якщо короткі крокви будуть вирізані правильно, то вони встануть так, що кутове крокв залишиться прямим. Різниця ж в довжині між короткими стропіламі повинна бути однаковою для всіх сусідніх пар. У розглянутому випадку вона дорівнює 4256-3767 = 489 мм.

Вертикальний і посадковий запив на коротких стропілах вальми размечают так само, як на звичайних, за одним винятком. На відміну від звичайних крокв, які впираються прямо в конькових брус, короткі крокви стикуються з кутовим під кутом 45 градусів. Таким чином, посадковий запив коротких крокв ідентичний посадковий запив звичайних, а вертикальний - комбінований (кутовий в 2-х площинах). А значить запив "на ус" можна розбити шаблоном для звичайних крокв з заданим ухилом 8:12. Фаски ж відображає напрямок вальми (в плані), нахил якої для симетричних дахів дорівнює 45 градусів.


дома из дерева

дома из бруса

дома из сруба

Яндекс цитирования

Редизайн:
www.orion-studio.com.ua