Лиц. МБАЖТКУ серия АБ №2207915.   Тел.:     

Публикации:

АСК "Дом Деревянный"
- это качественные деревянные дома, сауны, бани, беседки, дачи, коттеджи, лестницы из "дикого" необработанного бревна, оцилиндрованного бревна и бруса.

5.4.2.5 Розмітка та встановлення коротких крокв вальми


Розбити короткі крокви вальми на обвязки стіни - не проблема. Їх можна просто "прив'язати" до стійок. Верх розбити важче, оскільки це треба зробити на кутовому стропіле, встановленому під кутом 45? до звичайним і має свій ухил (у нашому прикладі 8:16,97).

Найпростіший спосіб розмітки - розтягнути стрічку рулетки і розбити кутове крокв з потрібним кроком (наприклад, 400 мм). Однак треба мати на увазі, що крокви може бути не дуже прямим, так і заміри робити незручно. Тому цей спосіб може бути неточний.

Є більш надійний спосіб розрахунку довжини короткого крокви. Цю операцію починають з вимірювання відстані від кутового крокви до місця встановлення першого (самого довгого) короткого крокви на обвязки. У нашому випадку воно знаходиться на відстані 3542 мм від кутового крокви. Одночасно це і довжина прогону короткого крокви. Довжину ж його можна визначити, зробивши тригонометричних розрахунок.

Розмітку вздовж кутового крокви можна й не робити. Якщо короткі крокви будуть вирізані правильно, то вони встануть так, що кутове крокв залишиться прямим. Різниця ж в довжині між короткими стропіламі повинна бути однаковою для всіх сусідніх пар. У розглянутому випадку вона дорівнює 4256-3767 = 489 мм.

Вертикальний і посадковий запив на коротких стропілах вальми размечают так само, як на звичайних, за одним винятком. На відміну від звичайних крокв, які впираються прямо в конькових брус, короткі крокви стикуються з кутовим під кутом 45 градусів. Таким чином, посадковий запив коротких крокв ідентичний посадковий запив звичайних, а вертикальний - комбінований (кутовий в 2-х площинах). А значить запив "на ус" можна розбити шаблоном для звичайних крокв з заданим ухилом 8:12. Фаски ж відображає напрямок вальми (в плані), нахил якої для симетричних дахів дорівнює 45 градусів.


дома из дерева

дома из бруса

дома из сруба

Яндекс цитирования

Редизайн:
www.orion-studio.com.ua