Лиц. МБАЖТКУ серия АБ №2207915.   Тел.:     

Публикации:

АСК "Дом Деревянный"
- это качественные деревянные дома, сауны, бани, беседки, дачи, коттеджи, лестницы из "дикого" необработанного бревна, оцилиндрованного бревна и бруса.

5.4.2.2 Матеріал для кутової крокви


Ширина кутової крокви повинна відповідати розміру вертикального запіла коротких крокв вальми, які будуть до нього пристикувався. Наприклад, якщо короткі крокви передбачається зробити з дощок перерізом 50х200 мм, то для кутових крокв потрібно використовувати дошки перерізом 50х300 мм (для розглянутого ухилу). Щоб точно з'ясувати, який ширини повинні бути кутові крокви, найпростіше взяти обрезок дошки і зробити пробний запив під комбінованим кутом "ус-фаски", під яким короткі крокви будуть пристикувався до кутового. При цьому кутовий запив ( "ус") можна розбити за допомогою кроквяної шаблону для заданого ухилу двускатного ділянки даху (8:12). Фаски ж у даному прикладі становить 45 ", і її неважко забезпечити відповідною установкою опорної плити" ціркуляркі ".

Щоб зобразити лінію стику кутового крокви з коротким, на дошці перерізом 50х300 мм креслять лінію розмітки. Для цього використовують шаблон з ухилом 8:16,9. Після цього до неї притискають обрезок з пробні запив і дивляться, до якої ширини потрібно обрізати заготовку для кутового крокви.

Рішення про лінії вимірювання.

Згадаємо, що нерідко лінію вимірювання крокви беруть за його осі симетрії. Завдання ускладнюється тим, що кутове крокв перетинає конькових брус під кутом 45?. А значить, з такої довжини треба відняти товщину конькових бруса, причому скільки потрібно відняти, треба ще й розрахувати.

Крім цього, посадковий запив кутового крокви повинен бути більш глибоким - в іншому випадку ребро вальми буде вище площині двускатного ділянки даху. Таким чином, лінія вимірювання, проведена посередині кутового крокви, може внести безлад і плутанину, а тому краще її не використовувати. Доцільно відразу прийняти вимірювальну лінію по верхньому (причому зовнішнього), Ребров крокви і уникнути труднощів, пов'язаних з урахуванням коника і зниження вальми.

Визначення "регульованого прогону" крокв.

Ми вже відзначали, що визначення довжини підстави вимірювального трикутника - ключ до успішної розбивці крокв. Однак це правило для кутових вальмових крокв не працює, оскільки тут ми маємо справу з двома вимірювальними трикутниками. Перший лежить в горизонтальній площині (його гіпотенуза є прогонів кутового крокви), а другий - у вертикальній (його основа - прогін кутового крокви, а висота - підйом від звичайного). Таким чином, основна складність тут - у формуванні зрозумілої картини початковій і кінцевих точок вимірювання.

Так як початкова та кінцева точки знаходяться на ребрі (а не по осі симетрії) кутового крокви, заснування першого вимірювального трикутника коротше, ніж підстава вимірювального трикутника, який використовується для розрахунку звичайні крокв. Простий спосіб визначити цей розмір - виміряти відстань від ребра крайнього звичайного крокви до лінії розмітки вальма на обвязки стіни. У нашому прикладі воно буде дорівнює 3956-27 = 3929 мм. Назвемо це відстань "регульований прогін".


дома из дерева

дома из бруса

дома из сруба

Яндекс цитирования

Редизайн:
www.orion-studio.com.ua